UNIVERZÁLNÍ 32  4KS

UNIVERZÁLNÍ 32 4KS

Sada čtyř kusů kovových čepiček UNIVERZÁLNÍ 32 Vám bude neustále zobrazovat tlak v pneumatikách vozu. Montují se místo běžné krycí čepičky ventilku. Pouhým pohledem zjistíte, zda je tlak v pneumatikách v pořádku. O úniku tlaku čepička informuje změnou barevnosti.

CHV32

Tisk

Skladem > 35 ks

Koupit

299 Kč

CHYTRÉ VENTILKY UNIVERZÁLNÍ 32

Sada čtyř kusů kovových čepiček. Univerzální sada pro orientační kontrolu tlaku v pneumatikách s tlakem huštění 2,2 - 2,6 BAR. Čepičky jsou speciálně navrženy pro použití  na pneumatikách téměř všech osobních automobilů. Ověřte si doporučené hodnoty huštění pro Váš automobil. Čepičky UNIVERZÁLNÍ 32 není možné použít u automobilů s tlakem huštění pneumatik více než 2,6 BAR (např. u nákladních automobilů, dodávek, SUV apod.).

JAK ZOBRAZUJÍ TLAK V PNEUMATICE?

Čepičky UNIVERZÁLNÍ 32 zobrazují mezní hodnotu tlaku. Pokles tlaku začínají signalizovat na úrovni 2,1 BAR. Výhodou je jejich univerzální použití u více než 90% osobních automobilů, nevýhodou pak pozdější signalizace zvláště u pneumatik huštěných na tlak 2,6 BAR.

Aby pneumatiky na vozidle správně fungovaly a dlouho vydržely, je nutné dodržovat správné huštění na předepsaný tlak. Pneumatiky na stejné nápravě musí mít vždy stejný tlak. Tlak měříte vždy za studena, nejlépe před jízdou, kdy pneumatiky ještě nejsou zahřáté. Úbytek tlaku je pro Vaše obutí škodlivější než přehuštění. Při ztrátě tlaku o 10 % již dochází ke zvýšení spotřeby a snížení životnosti pneumatiky až o 10 %. Tlak nižší o 30 % může způsobit snížení životnosti pneumatiky až o polovinu!

Před koupí CHYTRÝCH VENTILKŮ  je nutné znát tlak huštění pneumatik vozidla, u něhož budou instalované. Tlak huštění zjistíte v manuálu výrobce vozidla, na vnitřní straně víčka nádrže, na středním sloupku karoserie u řidiče nebo na našich stránkách.   

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Je nám líto, pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou vkládat komentáře.

Zpět Tabulka huštění pneumatik