JAK TO CELÉ FUNGUJE? PRINCIP?

Chytré ventilky neustále zobrazují tlak v pneumatikách a montují se namísto běžné krycí čepičky ventilků. Pouhým pohledem zjistíte, zda je tlak v pořádku. Varují před podhuštěnou pneumatikou a tím zvyšují bezpečnost jízdy, snižují spotřebu vozidla a výrazně prodlužují životnost pneumatiky.

 

JE INSTALACE SNADNÁ?

Instalace CHYTRÝCH VENTILKŮ je jednoduchá a nevyžaduje zvláštní technické znalosti. Spočívá v prosté výměně staré čepičky za novou. Tento systém kontroly tlaku v pneumatikách zvládne namontovat každý a není nutné jezdit do servisu.

Ilustrační video

Video

 

CHYTRÝ VENTILEK je jednoduchá mechanická součástka, která pokles tlaku signalizuje změnou barevnosti . Tlak v pneumatice zobrazí ve třech úrovních.

součástky

 

Výhodou CHYTRÝCH VENTILKŮ proti konkurenčním výrobkům je její funkce pouze na mechanické bázi. Jejich konstrukce složená pružinek a pístků nepotřebuje ke své činnosti žádnou elektrickou energii. Životnost CHYTRÉHO VENTILKU tak není nijak omezena. Tělo čepičky je vyrobeno z kovu a průhledná část z polykarbonátu.

 

JE POUŽÍVÁNÍ CHYTRÝCH VENTILKŮ BEZPEČNÉ?

Spaciálně navržený systém konstrukce čepiček neumožní samovolný únik tlaku z pneumatiky a vydrží i v náročných situacích. Zvýšenou opatrnost je potřeba věnovat rizikovým momentům kdy by mohlo dojít k poškození čepičky. Hmotnost čepičky je 7 g a nemá vliv na vyvážení kola, přesto doporučujeme provádět vyvažování kol s instalovanou čepičkou. Ujistěte se, že dřík ventilku není příliš dlouhý, jinak bude čepička mírně vystupovat z profilu kola a hrozí její poškození, např. o obrubník při parkování. V tomto případě doporučujeme vyměnit dřík ventilku za kratší.

Zpět Vytisknout stránku Tabulka huštění pneumatik