Návod k použití Instalace

JE INSTALACE SNADNÁ?

Instalace CHYTRÝCH VENTILKŮ je jednoduchá a nevyžaduje zvláštní technické znalosti. Spočívá v prosté výměně staré čepičky za novou. Tento systém kontroly tlaku v pneumatikách zvládne namontovat každý a není nutné jezdit do servisu.

návod k instalaci

Video

JE POUŽÍVÁNÍ CHYTRÝCH VENTILKŮ BEZPEČNÉ?

Spaciálně navržený systém konstrukce čepiček neumožní samovolný únik tlaku z pneumatiky a vydrží i v náročných situacích. Zvýšenou opatrnost je potřeba věnovat rizikovým momentům kdy by mohlo dojít k poškození čepičky. Hmotnost čepičky je 7 g a nemá vliv na vyvážení kola, přesto doporučujeme provádět vyvažování kol s instalovanou čepičkou. Ujistěte se, že dřík ventilku není příliš dlouhý, jinak bude čepička mírně vystupovat z profilu kola a hrozí její poškození, např. o obrubník při parkování. V tomto případě doporučujeme vyměnit dřík ventilku za kratší.

 

 

Vyšroubujte původní čepičku a zajistěte požadovaný tlak v pneumatice.

 

 

                                                                                                                                                       

 Očistěte závit ventilku tkaninou navlhčenou v čisticím prostředku.

 

 

 

Našroubujte pojistný kroužek až na konec závitu.

 

 

 

 Našroubujte čepičku, dokud neucítíte odpor. Čepička musí signalizovat zelenou barvu.

 

 

 

 Pomocí přiloženého klíče dotáhněte pojistný kroužek proti čepičce. Klíček ponechte ve vozidle pro případnou demontáž čepičky.

 

 

 

 

VAROVÁNÍ

Čepičky jsou pod stálým tlakem. Je nutné kontrolovat jejich stav, zejména jejich opotřebení nebo případné poškození. Poškozenou  čepičku ihned vyměňte. Čepičky nepoužívejte během sportovních vystoupení, těžkých prací v terénu apod., nebo pokud pracovní tlak v pneumatice může překročit 5 BAR.

Zpět Vytisknout stránku Tabulka huštění pneumatik