častto kladené otázky faq

 

KOLIK UŠETŘÍM PENĚZ, KDYŽ BUDU POUŽÍVAT CHYTRÉ VENTILKY? 

Vzhledem k měnícím se cenám pohonných hmot nelze přesně určit, kolik ušetříte peněz. Nezávislý průzkum ADAC prokázal, že vozidlo s pneumatikami  podhuštěnými o 1 BAR má spotřebu vyšší o 0,3l na 100 km. Výraznější úsporu však vidíme v prodloužené životnosti pneumatik. Jízdou na podhuštěné pneumatice dochází jednak k nadměrnému opotřebení krajních partií běhounu, jednak výrazně klesá i její celková odolnost proti opotřebení. Podhuštěná pneumatika je velmi přetížená. V důsledku přetížení dochází k nadměrnému zahřívání, které může vést až k úplné destrukci pláště. Pneumatika podhuštěná o 1 BAR má o 50 % nižší životnost.

 

JE POTŘEBA ZNOVA VYVÁŽIT KOLO pOTÉ, CO NAMONTUJI CHYTRÉ VENTILKY?

Hmotnost čepičky je 7 g a nemá vliv na vyvážení kola, přesto doporučujeme provádět vyvažování kol s instalovanou čepičkou.

 

CHTĚLA BYCH CHYTRÉ VENTILKY KOUPIT JAKO DÁREK SVÉMU PŘÍTELI. PORADÍTE, JAKÉ MÁM KOUPIT? UNIVERZÁLNÍ 32 NEBO PŘESNÉ? 

Před koupí CHYTRÝCH VENTILKŮ PŘESNÝCH je nutné znát tlak huštění pneumatik vozidla, kde budou instalované. Tlak huštění zjistíte v manuálu výrobce vozidla, na vnitřní straně víčka nádrže, na středním sloupku karoserie u řidiče nebo u nás na stránkách ChytreVentilky.cz . Pokud hodnotu nemůžete zjistit, nebo je v rozsahu 2,2 – 2,6 BAR, doporučujeme Vám použít levnější čepičky CHYTRÉ VENTILKY UNIVERZÁLNÍ 32.

 

MŮŽE DOJÍT K POŠKOZENÍ ČEPIČEK VLIVEM PŮSOBENÍ SNĚHU A LEDU? 

Čepičky CHYTRÉ VENTILKY jsou vodotěsné a zvládnou jakýkoliv typ počasí. Speciální hermetická konstrukce čepiček nedovolí vniknutí vody, vodních par či ledu dovnitř. Největší a jediné známé riziko vidíme v použití čepiček na nevhodných příliš dlouhých dřících ventilků. V takovém případě mohou čepičky přesahovat půdorys vozidla a hrozí tak jejich poškození, např. o obrubník při parkování. Dřík ventilků za kratší by Vám měli vyměnit v každém pneuservisu. 

 

JAKÁ JE DOSTUPNOST CHYTRÝCH VENTILKŮ? 

Informace o dostupnosti CHYTRÝCH VENTILKŮ naleznete v detailu produktu. Informace o dostupnosti je vždy aktuální. Zboží, které máme skladem, odesíláme v den objednání (u objednávek na dobírku do 14.00 hod.) nebo v den připsání peněz na účet (v případě platby předem). 

 

JAKÁ JE ŽIVOTNOST ČEPIČEK A JAKÁ ZÁRUKA? 

Záruka na výrobek je 2 roky. Životnost vzhledem k materiálu (tělo čepičky je vyrobeno z kovu, indikační část z polykarbonátu) je prakticky neomezená. 

 

JE INSTALACE ČEPIČKY SLOŽITÁ, ZVLÁDNU TO SÁM I BEZ MĚŘÍCÍCH PŘÍSTROJŮ? 

Instalace čepičky CHYTRÉ VENTILKY je velmi jednoduchá, není potřeba žádných speciálních přístrojů a zvládne ji každý motorista. Spočívá v prosté výměně staré čepičky za čepičku CHYTRÉ VENTILKY. Informaci o návodu k instalaci naleznete na našich stránkách ChytreVentilky.cz nebo je tato informace součástí obalu výrobku. 

 

CHTĚL BYCH SI CHYTRÉ VENTILKY POŘÍDIT DO VOZIDLA ŠKODA OCTAVIA. PŘEDNÍ I ZADNÍ KOLA HUSTÍM NA 2,2 BAR. MÁM SI KOUPIT CHYTRÉ VENTILKY UNIVERZÁLNÍ 32 NEBO PŘESNÉ 2.2? 

Protože lze CHYTRÉ VENTILKY UNIVERZÁLNÍ 32 použít u pneumatik s tlakem huštění v rozsahu 2,2 – 2,6 BAR, můžete u kol svého vozidla použít obě varianty čepiček. Čepičky  UNIVERZÁLNÍ 32 jsou cenově poněkud příznivější. 

 

JE MOŽNÉ CHYTRÉ VENTILKY ZAJISTIT PROTI KRÁDEŽI? 

Ano, součástí každého balení je sada proti odcizení čepiček. Sada se skládá z dotahovacího klíče a čtyř „protimatiček“. Návod k instalaci je uveden na našich stránkách ChytreVentilky.cz nebo na obalu.

 

Z JAKÉHO MATERIÁLU JSOU ČEPIČKY CHYTRÉ VENTILKY VYROBENÉ?

Tělo čepičky je vyrobeno z kovu, indikační část z polykarbonátu. 

 

Zpět Vytisknout stránku Tabulka huštění pneumatik