Chytré ventilky k čemu jsou?

Chytré ventilky neustále zobrazují tlak v pneumatikách a montují se namísto běžné krycí čepičky ventilků. Pouhým pohledem zjistíte, zda je tlak v pořádku. Varují před podhuštěnou pneumatikou a tím zvyšují bezpečnost jízdy, snižují spotřebu vozidla a výrazně prodlužují životnost pneumatiky.

PŘÍNOS PRO ŘIDIČE?

Tlak huštění byste měli u každé pneumatiky kontrolovat minimálně jednou za měsíc a rovněž před každou delší cestou. Řidič vozidla vybaveného CHYTRÝMI VENTILKY nemusí pravidelnou kontrolu provádět. O tlaku v pneumatikách svého vozidla je informován neustále. Pouhým pohledem na kola vozu vidí, zda je tlak v pořádku. Odpadá tak pravidelné vyhledávání funkčního kompresoru a kalibrovaného měřiče tlaku.

JAK FUNGUJÍ CHYTRÉ VENTILKY?

CHYTRÝ VENTILEK je jednoduchá mechanická součástka, která pokles tlaku signalizuje změnou barevnosti . Tlak v pneumatice zobrazí ve třech úrovních.

součástky

Výhodou CHYTRÝCH VENTILKŮ proti konkurenčním výrobkům je její funkce pouze na mechanické bázi. Jejich konstrukce složená pružinek a pístků nepotřebuje ke své činnosti žádnou elektrickou energii. Životnost CHYTRÉHO VENTILKU tak není nijak omezena. Tělo čepičky je vyrobeno z kovu a průhledná část z polykarbonátu.

CHYTRÉ VENTILKY SE VYRÁBějí VE DVOU MODIFIKACÍCH:

CHYTRÉ VENTILKY UNIVERZÁLNÍ 32 a CHYTRÉ VENTILKY PŘESNÉ (2,0 – 2,6).

1.CHYTRÉ VENTILKY UNIVERzální 32

Univerzální sada 4 kusů čepiček pro orientační kontrolu tlaku v pneumatikách s tlakem huštění 2,2 - 2,6 BAR. Čepičky zobrazují mezní hodnotu tlaku. Pokles tlaku začínají signalizovat na úrovni 2,1 BAR. Výhodou je jejich univerzální použití u více než 90% osobní automobilů, nevýhodou pak pozdější signalizace zvláště u pneumatik huštěných na tlak 2.6 BAR. Čepičky UNIVERZÁLNÍ 32 není možné použít u nákladních automobilů, dodávek, SUV apod. s tlakem huštění pneumatik více než 2,6 BAR. Ověřte si proto doporučené hodnoty huštění pro Váš automobil.

2.CHYTRÉ VENTILKY přesné 

Jde o precizní sadu dvou kusů čepiček pro přesnou kontrolu tlaku v pneumatikách. Hodnota tlaku vyznačená na čepičce se musí shodovat s hodnotou doporučeného huštění Vašich pneumatik. V případě liché doporučené hodnoty (např. 2,3 BAR) zvolte čepičky s vyšší hodnotou (např. 2,4 BAR). CHYTRÉ VENTILKY PŘESNÉ jsou přesně kalibrovány na hodnotu vyznačeného tlaku. Nevýhodou je potřeba znalosti hodnoty huštění pneumatik, výhodou rychlá a přesná reakce na pokles tlaku v pneumatice.

Informaci o hodnotách huštění pneumatik najdete v příručce svého vozu nebo v tabulce huštění umístěné na víčku hrdla nádrže či na sloupku karoserie, případně na našich stránkách. Tabulka huštění.

JE INSTALACE SNADNÁ?

Instalace CHYTRÝCH VENTILKŮ je jednoduchá a nevyžaduje zvláštní technické znalosti. Spočívá v prosté výměně staré čepičky za novou. Tento systém kontroly tlaku v pneumatikách zvládne namontovat každý a není nutné jezdit do servisu.

Ilustrační video

Video

JE POUŽÍVÁNÍ CHYTRÝCH VENTILKŮ BEZPEČNÉ?

Spaciálně navržený systém konstrukce čepiček neumožní samovolný únik tlaku z pneumatiky a vydrží i v náročných situacích. Zvýšenou opatrnost je potřeba věnovat rizikovým momentům kdy by mohlo dojít k poškození čepičky. Hmotnost čepičky je 7 g a nemá vliv na vyvážení kola, přesto doporučujeme provádět vyvažování kol s instalovanou čepičkou. Ujistěte se, že dřík ventilku není příliš dlouhý, jinak bude čepička mírně vystupovat z profilu kola a hrozí její poškození, např. o obrubník při parkování. V tomto případě doporučujeme vyměnit dřík ventilku za kratší.

Zpět Vytisknout stránku Tabulka huštění pneumatik